Léto je tu

20. června 2015 v 19:31 | Marika Tepeš |  Fejetony
Léto je tu
Ano, přesně tak. Léto je opět přede dveřmi a lstivě nakukuje oknem. Ale o tom teď řeč nebude. Každé ráno a odpoledne chodím parkem. Všimla jsem si tedy jedné zvláštnosti. Jakmile vysvitne slunce, hned je to tam jako o slavné Matějské pouti. Pro větší přehlednost jsem si všechny rozdělila na pár skupin.

První a nejpočetnější skupinou si troufám nazvat sportovce. Je to veselá skupinka lidí, co tíhne k tělesnému zdraví. I tuto skupinku bych si rozdělila na tři podskupiny. Bruslaře, běžce a kolaře. Bruslaři jsou velmi nebezpeční, zvlášť ti, co toto umění ne tak úplně ovládají. Ale člověk si zvykne, že se musí neustále rozhlížet... Běžci nejsou tak otravní. Jen funí a vydávají jiné rozličné zvuky. Poslední kolaři, s těmi by se chodec neměl dostat do styku. Ovšem...pokud jezdí jen tam kde mají. Což většina z nich nedělá. Další početnou skupinou jsou courači. Ti se jednoduše courají kolem, rozhlíží se a vdechují vůni přírody. Obvykle chodí po větších skupinkách a nadšeně mezi sebou hovoří. Potom jsou tu spěchači. Jak už vypovídá z názvu, někam spěchají. Cíl jejich cesty není na první pohled zřejmý, ale neradím vám je zastavovat. Spěchají a dovedou být velmi nerudní. Dále tu máme slunivce. Ti si jednoduše užívají slunce kde se dá. Na lavičkách, na trávníku...kamkoliv kde se dá sednout nebo stoupnout. Poznáte je podle šťastného výrazu a nastavování různých částí těla směrem k nebi. Obvykle nahých a to občas není pěkný pohled. Tato skupina je často kombinací i těch předchozích. Nezbytnou součástí parku jsou i kočárkáři. Jednoduše vytáhnou své ratolesti ven, aby se vyvětrali a další různé -vy. Pokud vám nevadí dětský křik, jsou vám více či méně lhostejní. I pejskaři jsou nedílnou částí této komunity. Venčí své pejsky tak, jako kočárkáři své ratolesti. Rozdílem je jen vodítko. Nesmíme však zapomenout ani na méně početné skupiny. Jednou z nich jsou jídlaři. Rozloží si deku a papají. Chce to ovšem cvik a rychlou ruku. Mravenci dovedou divy. Další jsou lanaři. Nejsou to sportovci jako takoví...spíše v podnapilém-zkouřeném stavu šplhaj A poslední skupinou jsou muchlaři. Poznávacím znakem jsou propletené končetiny s dalším členem skupiny. A kdyby jenom končetiny... Tyto skupiny a jejich chování denně pozoruji. Takže jsem vytvořila novou skupinu, kterou nazvu pozorovatele. Teď všichni zbystřete a nastražte své oči. Copak je v tom parku vůbec k hnutí?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vědmi Vědmi | Web | 21. června 2015 v 10:17 | Reagovat

Ještě bych si dovolila zařadit jednu skupinu, do které zajisté spadám (asi) nejen já - "Neotravuj, nevidíš, že si čtu?!" :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama