Hrdina jménem smrt aneb naposledy na tomto světě

29. listopadu 2015 v 21:56 | Marika Tepeš |  Fejetony
Uvažovali jste někdy o smrti? Jistěže ano, každá z živých bytostí to někdy dělá. S určitou vrozenou bázní, skličující tíhou faktu a zdrcující nevyhnutelností.

I právě narozenému dítěti se odpočítává vyměřený čas. Kruté, leč nevyhnutelné. Ovšem, je to fakt a na co se jím zabývat. Přeci jen je lepší rozjímat na způsobem smrti. Měla by to být hrdinská smrt? Poslední záblesk existence, vzít s sebou co nejvíce nepřátel a nebo zemřít při po kusu někoho zachránit před jeho smrtí. Hrdina, blázen, možná si to lidstvo bude pamatovat. Ale na to vsázet nelze. Někdo by chtěl spíše zemřít poklidně, možná trochu nudně, jednoho májového podvečera pod rozkvetlou třešní obklopen vnoučaty. Představa jako z básně od Máchy. Idilické, leč těžko providitelné. Je tedy odsouzeníhodná smrt hrdinská? Lidé vyslovují vaše jméno s bázní nebo s neskýtanou úctou. Podle toho, jestli fandí spíše vaší straně nebo té, kterou jste vzali s sebou. V tomto případě je jedno, jestli se daný člověk odpálí, mává kolem sebe mečem, sekerou, letícími kulkami... Atentátník, šílenec či hrdina z písní? Záleží na tom vůbec?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vědmi (musíš mi věřit, Blog mě nechce nechat přihlásit) Vědmi (musíš mi věřit, Blog mě nechce nechat přihlásit) | Web | 5. prosince 2015 v 21:10 | Reagovat

Rozhodla jsem se, že budu žít věčně a umřu jen v případě, že by mi to nevyšlo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama